Jak vybrat místo na svatbu?
Zpět na všechny články

Jak vybrat místo na svatbu?

Ještě než začnete řešit šaty na svatbu, účesy na svatbu nebo dj a hry, musíte vybrat ideální čas a místo. Kde vás mohou oddat, na co si dát pozor a co dělat, když toho na vás bude hodně?

Potřebovat pomoc je normální

Tento den je jen váš. Nikoho jiného! Chcete, aby byl dokonalý? Pak se musíte po ideálních termínech a vhodných místech koukat s předstihem. Než vám je někdo jiný tzv. „štípne“. A, jestliže nevyužijete pomoci druhých, pak se připravte na to, že většinu věcí budete hledat dlouho.

Říct si o pomoc přátelům nebo vyhledat pomoc na internetu není nic, za co byste se měli stydět. I proto vznikla webová aplikace Svatební atlas, která umožní všem jedinečným místům dát o sobě vědět. Svatební atlas je ideálním pomocníkem při vyhledávání, výběru a kontaktování daných míst.

Potápěčka i pilot, každý si najde to své

Klasickým obřadům na radnicích, obecních úřadech, v kostelech a na matrikách neodzvonilo a, troufáme si říct, nikdy neodzvoní. I přesto si dnes přijde na své opravdu každý. (Nejen) potápěči mohou mít obřad pod vodou, (nejen) piloti a letušky obřad ve vzduchu a (nejen) kapitáni a námořníci na lodi. Nebo také v zahraničí, v baloně, pod vodopádem, ve vlaku.

Váš výběr se odvíjí samozřejmě i od toho, zda trváte na civilním nebo církevním obřadu. V dnešní době ale už téměř ve všech případech budete muset na své vysněné místo na svatbu čekat.

Neváhejte ani minutu aneb Termín a místo svatby

Můžete se vzít v sezóně, za kterou se považují jarní, letní, ale také první podzimní měsíce nebo mimo ni. Nejvíce se partneři berou od června do září, málo populární je měsíc květen i přesto, že právě tento měsíc bývá často slunečný. Navíc v prostorách vhodných pro svatbu najdete mnohem více volných termínů.

V každém případě si s protějškem projděte seznam míst, která by byla pro váš svatební obřad co nejlepší a neváhejte ani minutu. Místa kontaktujte co nejdříve a rovnou je zamluvte. Zvláště atraktivní data v půvabných lokalitách bývají beznadějně zarezervovaná na týdny, měsíce, ale i roky dopředu. Zvažte, zda v zimním období mohou kvůli dopravě přijet všichni svatebčané. A pokud se chystáte tento krásný den oslavit pod širým nebem, vyhledejte si informace o termínech sportovních a kulturních akcí.

Je nám jasné, že zrovna v tak důležitý den se nechcete spokojit s ledajakým místem. Vytvořte si seznam míst, která vás nadchla a navštivte je. Pokud vyberete prostor tzv. “naslepo”, může se stát, že budete zklamaní. Nemusí totiž splňovat vaše očekávání, představy a ani základní technické prvky potřebné pro netradiční svatby či svatby větších rozměrů. Dokonce i na radnici a jiných oficiálních místech se musíte na úřad dostavit i více než půl roku dopředu, jinak hrozí, že termín i čas obřadu v sezóně prostě již nebude dostupný.

Svatební hostina skýtá podobné problémy

Ani u výběru termínu a místa pro svatební hostinu si nesmíte dávat na čas. I pro ni platí, že jestliže je to možné, rezervujte si místo včas. Dobře se podívejte, co vám může “pořadatel” svatební hostiny nabídnout. Trvejte na tom, že se chcete sejít s veškerými dodavateli. Ať už se jedná o číšníka, pekaře nebo cateringovou společnost apod.

Věnujte trochu času rešerši a vyhledejte si o všech dodavatelích také další informace, jako jsou například recenze a zkušenosti dalších svatebčanů. Pokud to jde, restauraci, pekaře a další potenciální smluvní strany navštivte bez toho, aniž byste je předem upozornili. Ochutnejte, co nabízejí, udělejte zkušenost s tím, jak se chovají ke svým zákazníkům.

V okamžiku, kdy je kontaktujete oficiální cestou, domluvte se na všem potřebném. Jaký rozsah služeb vám dokáží nabídnout, kolik zkušeností mají a jaké podmínky nabízejí. Pokud to bude možné, nebojte se využít tzv. ochutnávky svatebního menu.

Bude se vám hodit pomocník

Jestliže se opravdu nespokojíte jen tak s něčím, bude se vám hodit pomocník. Nebudeme si nic nalhávat, uspořádat svatbu je dřina. Nejlepší cestou, jak najít vhodné svatební místo pro obřad či hostinu a kontaktovat správné lidi pro rezervaci, je Svatební atlas.

Chcete načerpat inspiraci? Neváhejte ani minutu, zaregistrujte se a přidejte si místa do seznamu oblíbených. Ať už jde o hrady, zámky, restaurace, statky a mnoho dalších.

Nejnovější články

279060808_4948989061864001_8003737462563698309_n

Svatební veletrh Vysočina 2022

Srdečně Vás zveme na 2. ročník právě připravovaného Sva­tebního veletrhu Vysočina, který proběhne 4. a 5. listopadu 2022 v Kul­turním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.  Vezměte s sebou své rodiče,…

image15

Romantická přírodní svatba

Pokud obdivujete krásu přírody a chcete váš den prožít v romantickém obklopení přírody a intimní atmosféry, pak je tento styl/téma svatby to pravé pro Vás.

White Collage Family Photography Business Flyer (1)

Svatební oznámení

Svatební oznámení je velmi důležité. Pozvaní hosté si již mohou udělat představu o Vaší svatbě.. Nevíte odkud začít? Nemůžete si ze všech vzorů a možností vybrat? Chtěli byste originální svatební…