Svatební místa se štítkem zámek

50 míst na svatební obřad nebo hostinu se štítkem zámek

Svatba na zámku: romantický zážitek plný elegance

Proč zvolit svatbu na zámku

Jste připraveni zažít nezapomenutelný den plný lásky, elegance a romantiky? Svatba na zámku vám nabídne právě to. Podívejme se na několik důvodů, proč byste měli zvážit svatbu na zámku.

Nezapomenutelná atmosféra

Zámky jsou mistrovskými díly architektury, které uchovávají historii a kouzlo minulých časů. Svatba na zámku vám tak poskytne jedinečnou a romantickou atmosféru, kterou jen tak někde nenajdete.

Luxusní prostory a služby

Zámky jsou vybaveny nádhernými interiéry a exteriéry, které jsou navíc doplněny prvotřídními službami. Tím získáte luxusní zázemí, které splní vaše přání a potěší vaše hosty.

Fotogeničnost zámeckých lokalit

Krásné zahrady, historické interiéry či nádherná panoramata – to vše zajišťuje, že vaše svatební fotografie budou opravdu unikátní a neopakovatelné.

Nejkrásnější zámky pro svatbu v České republice

Česká republika je proslulá svými zámky a hradními areály. Níže uvádíme několik z nich, které jsou ideální pro svatbu snů.

Zámek Hluboká

Tento impozantní zámek inspirovaný anglickou gotikou je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvova­nějších zámků v České republice. Se svými rozsáhlými zahradami a honosnými interiéry je ideálním místem pro romantickou svatbu.

Zámek Lednice

Zámek Lednice je součástí Lednicko-valtického areálu, který je zapsán na seznamu UNESCO. Svatba v jeho prostředí nabídne nádhernou kulisu, kterou dotváří anglický park, skleníky a romantická minaret.

Zámek Valtice

Jako součást Lednicko-valtického areálu je i Zámek Valtice skvělou volbou pro svatební obřad. Svatební hostiny lze uspořádat v zámecké vinárně či v některém z okolních vinařství.

Zámek Kroměříž

Zámek Kroměříž je nádherný barokní areál, který je rovněž zapsán na seznamu UNESCO. Jeho květinová a pomerančová zahrada poskytují skvělé pozadí pro svatební fotografie a samotný zámek nabízí různé prostory pro obřad či hostinu.

Zámek Karlštejn

Tento majestátní hrad postavený Karlem IV. nabízí jedinečnou atmosféru pro svatební obřad. Svatba na Karlštejně zaručuje neopakovatelný zážitek plný historie a romantiky.

Organizace svatby na zámku

První kroky

Jakmile se rozhodnete pro svatbu na zámku, je třeba začít s plánováním. Vyberte si zámek, který vás zaujal, a zarezervujte si termín. Pak začněte vybírat dodavatele a služby.

Výběr dodavatelů

Svatba na zámku vyžaduje spolupráci s řadou dodavatelů, jako jsou kadeřníci, make-up artisté, fotograf, květináři, cateringové služby a další. Vyberte si ty, kteří mají zkušenosti se svatbami na zámcích a splní vaše očekávání.

Pozvánky a dress code

Zvážte, zda chcete mít na svatbě nějaký dress code, který by odrážel téma nebo barvy svatby. Nezapomeňte to uvést na pozvánkách, aby se hosté mohli připravit.

Náklady na svatbu na zámku

Rozpočet a náklady

Svatba na zámku může být nákladnější než svatba v jiném prostředí. Je třeba zohlednit pronájem zámeckých prostor, catering, ubytování hostů a další služby. Při plánování svatby si stanovte rozpočet a snažte se jej dodržet.

Možnosti úspor

I když svatba na zámku může být dražší, existují způsoby, jak ušetřit. Například můžete zvolit méně známý zámek, který bude levnější, nebo se rozhodnout pro svatbu mimo hlavní sezonu, kdy mohou být ceny nižší. Také můžete šetřit tím, že si některé věci zařídíte sami, jako například výzdobu nebo pozvánky.

Závěr

Svatba na zámku je nepochybně jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. I když může být nákladnější a náročnější na organizaci, romantická atmosféra, luxusní prostory a služby, a fotogeničnost zámeckých lokalit stojí za to. Pokud hledáte svatební místo plné elegance a kouzla, zvažte svatbu na zámku.

Často kladené otázky

Je nutné mít svatebního koordinátora pro svatbu na zámku?

Není to nutné, ale může to být velmi užitečné. Koordinátor má zkušenosti s organizací svateb na zámcích a pomůže vám s plánováním a komunikací s dodavateli.

Jak dlouho předem bych měl rezervovat zámek pro svatbu?

Je dobré začít plánovat a rezervovat zámek alespoň rok předem, aby jste měli dostatek času na přípravu a jistotu, že váš vybraný zámek bude k dispozici.

Je možné mít obřad i hostinu na zámku?

Ano, většina zámků nabízí možnost uspořádat obřad i hostinu v jejich prostorách. Zkontrolujte to s konkrétním zámkem, který jste si vybrali.

Je možné ubytovat hosty přímo na zámku?

Některé zámky nabízejí ubytování pro svatební hosty. Zjistěte si kapacitu a podmínky ubytování u konkrétního zámku. Pokud zámek ubytování nenabízí, můžete se podívat po ubytovacích možnostech v okolí.

Je potřeba zvláštní povolení pro svatbu na zámku?

Většinou není nutné získávat zvláštní povolení, ale je dobré se poradit se správcem zámku nebo svatebním koordinátorem. Mohou vám poskytnout veškeré informace o pravidlech a podmínkách týkajících se svatby na zámku.

Při plánování svatby na zámku je důležité brát v úvahu všechny aspekty, jako jsou rozpočet, dodavatelé a možnosti ubytování. Ačkoli to může být náročnější než tradiční svatba, výsledkem bude jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat na celý život.