sa_andy_main_2
Zpět na všechny články

Jak jsme objevily "svatbování"

Kudy vedla cesta Andy a Míši ke svatební organizaci

Příběh o založení Svatebního atlasu od spoluzakladatele Adama už znáte z tohoto článku. Teď je čas, abych i já napsala o tom, jak jsme s Míšou objevily svět svateb.

Jsme dvě nejlepší kamarádky snad odvždycky. Já totální snílek, Míša naopak realistka, která mě dokáže – v případě potřeby – znamenitě uzemnit. Dva protiklady, které k sobě ale dokonale ladí.

Naše práce ;-)

Kdysi, když jsem byla lehce naivní a možná i feministická “dvacítka”, svatba mi připadala jako zcela zbytečná věc. Příliš drahá párty a kus nepotřebného papíru. Vždyť dva lidé spolu dokáží naprosto v pohodě fungovat i bez nějaké té svatby. Uběhlo ale pár let a ze mne je možná stále naivní, ale už méně feministická “třicítka” s naprosto odlišným pohledem.

Po třech rocích strávených coby letuška s hlavou doslova v oblacích a osmi letech uzavřená ve snobském světě advokátů se můj žebříček hodnot naprosto změnil. Obě zaměstnání mi ukázala život, který já žít nechci.

A navíc svatba mi už vnitřně nepřipadá jako něco zbytečného. Naopak. Svatba nás navrací k tradicím. A zachování tradic je v dnešním uspěchaném světě důležité.

Svatební stůl a menu

Svatba ukazuje sílu. Vždyť ukončit vztah je tak jednoduché. Nevyhovuješ mi? Nevadí, sbalím si “svých pět švestek” a přesunu se jinam. Ovšem ukončit manželství, to už tak snadné není.

Proto vyžaduje sňatek odvahu. Odvahu žít spolu v dobrém i zlém. Odvahu umět na vztahu pracovat a ne vztahy měnit jako špinavé ponožky. Odvahu říci ano, budu tě navždy milovat, před zraky všech svých přátel a rodiny. A proto je pro mne ctí vytvořit každému páru, který si to bude přát, ten nejvíc dokonalý svatební den.

A jak jsme se tedy s Míšou ke “svatbování” dostaly? Všechno začalo jedním telefonátem a prosbou: “Půjdeš mi za svědka? Já se vdávám,” řekla mi Míša.

Začal koloběh plánů a příprav. A jelikož jsme obě perfekcionistky, nic nám nebylo dost dobré. Proto jsme se rozhodly uspořádat a zařídit celou svatbu samy. Pinterest se stal naším nejlepším přítelem. Míša, duší dokonalá manažerka, dokázala komunikačně zařídit naprosto všechno. A já, s mým smyslem pro detail, jsem dostala na starost převážně vzhled celé svatby.

Umíme si s tím vyhrát…

Nastal den D a světe, div se, my to celé zvládly. Oba si řekli své šťastné ano a svatba se každému líbila. A hned asi o měsíc později nás poprosila Míši kamarádka, jestli bychom ji taky nechtěly uspořádat svatbu (a ne malou, plných 150 hostů). Bez dlouhého přemýšlení jsme řekly ano, a tím vlastně celé naše “svatbování” začalo.

Pak se dalo několik náhod dohromady, přišel Adam a společnými silami jsme založili Svatební atlas.

A jelikož i já se můžu konečně řadit mezi “odvážlivce” a v srpnu hodlám říci své ANO, na můj přístí článek se moc těším – bude plný svatební inspirace.

Míša aranžuje.

Nejnovější články

279060808_4948989061864001_8003737462563698309_n

Svatební veletrh Vysočina 2022

Srdečně Vás zveme na 2. ročník právě připravovaného Sva­tebního veletrhu Vysočina, který proběhne 4. a 5. listopadu 2022 v Kul­turním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.  Vezměte s sebou své rodiče,…

image15

Romantická přírodní svatba

Pokud obdivujete krásu přírody a chcete váš den prožít v romantickém obklopení přírody a intimní atmosféry, pak je tento styl/téma svatby to pravé pro Vás.

White Collage Family Photography Business Flyer (1)

Svatební oznámení

Svatební oznámení je velmi důležité. Pozvaní hosté si již mohou udělat představu o Vaší svatbě.. Nevíte odkud začít? Nemůžete si ze všech vzorů a možností vybrat? Chtěli byste originální svatební…