Svatba Verunky a Honzíka v Malíkovicích
Zpět na všechny články

Svatba Verunky a Honzíka

Svatba, která spojila dvě rodiny s obrovským srdcem

Nevěsta Verunka, která je prostě neuvěřitelně kreativní človíček, měla o své svatbě dost jasnou představu. A my jsme se zavázaly, že jí tuhle vizi zhmotníme. Že jí splníme všechno, co jí na očích uvidíme. Byl to pro ni i Honzíka velký den a myslím, že se nám to nakonec společnými silami povedlo dokonale.

Začátky ale nebyly vůbec lehké. Magické datum 7.7.2017 bylo stanovené a o volné termíny byla všude doslova rvačka. Nalezli jsme i zdánlivě perfektní lokalitu, která splňovala další zásadní požadavek – svatba se měla celá konat venku, jiná varianta neexistovala. Aby se při hudbě dvou kapel dalo tančit pod hvězdnou oblohou až do rána.

Celou svatební galerii naleznete zde – Verča a Honzík, 7.7.2017

Jenže dva měsíce před samotnou svatbu přišla rána. Bylo nám oznámeno, že na daném místě nebude možné hrát venku a celá oslava se tak prakticky bude muset přesunout do interiérů. A jelikož to nebyla jediná neshoda, museli jsme od vybrané lokality ustoupit. A my začaly hned přemýšlet, kam celou svatbu přesunout. Šance na volný termín v tento den takřka nulové – ale nedá se panikařit, musely jsme myslet jasně a s čistou hlavou.

Ale to nejjednodušší řešení přislo prakticky samo. Nádherné místo v Malíkovicích, s obrovskou zahradou a půdou ve stodole, která skrývá netušené poklady. Svatba se uspořádá v soukromí u ženichovy rodiny. A zpětně už nechápeme, jak jsme mohly vůbec přemýšlet o jiném místě. S laskavým dovolením ženichovy maminky Kačenky jsme se daly do příprav.

Ty nám obrovsky ulehčovala sama nevěsta, protože přímo sršela nápady a kreativitou, která se projevila naplno. Hrozně moc věcí bylo vyrobených home-made a s láskou – lapače snů, svatební oznámení, stojánky na jmenovky… a celá svatba byla laděna do rustikálního stylu s kapkou bohémství. Třešničkou celého místa oslavy bylo obrovské týpí, ve kterém se konal obřad.

Pro květiny jsme si zajely do Louky květ, kde na nás čekal samo-sběr. Nevěsta s kamarádkou Terezkou vyfasovaly zahradnické nůžky, instrukce a nasbíraly si tak květiny úplně podle libosti. Nám už zbývalo jen poskládat je do váziček.

Pro svatební program nám báječně posloužila stará okenní tabule. Malé špulky se použily jako stolečky a spousty dek, koberečků a polštářků navodily dojem útulna.

Nechyběl ani foto-koutek. Polaroid, který si Verunka pořídila, poctivě použili všichni hosté a získali tak úžasnou památku na celý den.

Na rautových stolech potkali hosté barely s domácí limonádou a sladký bar plný vyhlášených rodinných dortíků a jiných dobrot.

Zábavu zajišťovaly dvě kapely. V jedné zpívala maminka ženicha, ve druhé hrál dokonce ženich sám. Zábava byla v plném proudu a nezkazil ji ani večerní déšť.

Všechno bylo zkrátka domácí. A poctivé. Úplně celý den. Laskavost a vděčnost byly cítit na každém kroku a nám bylo ctí být u spojení zrovna těchto dvou mladých lidí. Děkujeme.

Nejnovější články

image1

Žádost o ruku

Žádost o ruku je jednou z nejdůležitějších chvil v životě. Je to okamžik, kdy se jeden člověk zavazuje k tomu, že bude s druhým trávit zbytek života. Ačkoliv je žádost o ruku tradičně vnímána jako…

279060808_4948989061864001_8003737462563698309_n

Svatební veletrh Vysočina 2022

Srdečně Vás zveme na 2. ročník právě připravovaného Sva­tebního veletrhu Vysočina, který proběhne 4. a 5. listopadu 2022 v Kul­turním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.  Vezměte s sebou své rodiče,…

image15

Romantická přírodní svatba

Pokud obdivujete krásu přírody a chcete váš den prožít v romantickém obklopení přírody a intimní atmosféry, pak je tento styl/téma svatby to pravé pro Vás.