Žádost o ruku
Zpět na všechny články

Žádost o ruku

Žádost o ruku je jednou z nejdůležitějších chvil v životě. Je to okamžik, kdy se jeden člověk zavazuje k tomu, že bude s druhým trávit zbytek života. Ačkoliv je žádost o ruku tradičně vnímána jako akce, kterou vykonává muž, stále více párů se rozhoduje pro vzájemnou žádost o ruku.

Kdy požádat o ruku?

Říkáte si, kdy je asi tak nejvhodnější doba zpečetit vaši lásku žádostí o ruku? Možná to není žádné překvapení, ale vhodná doba ani okamžik neexistuje. Některým mužům stačí jen měsíc, aby zjistili, že je to ta pravá jiným to může trvat i několik let, aby poklekli před svou vyvolenou se zásnubním prstenem.

Pokud jste si 100% jistí, neváhejte a dejte se do toho.

Než požádáte o ruku, nezapomeňte si připravit!

 1. Výběr zásnubního prstenu.
 2. Datum a místo, kde chcete svou polovičku požádat.
 3. Pokud chcete můžete si připravit řeč, kterou před požádáním o ruku pronesete.

Kde a jak požádat o ruku?

TIP: Zamyslete se – zda má partnerka raději soukromí či veřejná místa. Nebo jestli máte společné oblíbené či vysněné místo – pláž, jezero, skály, les, či na lodi nebo při západu slunce? Každý pár má něco unikátního.

Samozřejmě nesmíte zapomenout – poklekněte a žádejte o ruku z pozice na kolenou. Nic nedojme ženu víc, než muž, který toto gesto neopomene.

Nejoblíbenější / nejčastější žádost o ruku

Nejoblíbenější a nejčastější žádost o ruku bývá romantická večeře při svíčkách nebo procházka na krásném místě, kde se dá krásně vidět okolí. Někteří lidé také rádi využívají příležitosti k nějakému společnému zážitku, jako je například výlet lodí.

Další oblíbenou možností je žádat o ruku prostřednictvím psaného dopisu. Někteří lidé také rádi využívají příležitost k žádosti o ruku při nějaké společenské události, jako je například ples nebo rodinná oslava. Důležité je, aby žádost o ruku odpovídala vašemu vztahu a byla pro vás oba významná a osobní.

Další tipy na žádost o ruku

 • vysypaná cesta z okvětních lístků z růží
 • při romantické večeři
 • na dovolené
 • o Vánocích

Místa stvořená k žádosti o ruku:

 • Paříž – Eiffelova věž
 • Řecký ostrov Santorini
 • Turecko – Cappadocia
 • Maledivy
 • Benátky – projížďka na gondole

To všechno jsou místa, kde můžete svou milou překvapit a požádat ji o ruku.

Nejnovější články

279060808_4948989061864001_8003737462563698309_n

Svatební veletrh Vysočina 2022

Srdečně Vás zveme na 2. ročník právě připravovaného Sva­tebního veletrhu Vysočina, který proběhne 4. a 5. listopadu 2022 v Kul­turním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.  Vezměte s sebou své rodiče,…

image15

Romantická přírodní svatba

Pokud obdivujete krásu přírody a chcete váš den prožít v romantickém obklopení přírody a intimní atmosféry, pak je tento styl/téma svatby to pravé pro Vás.

White Collage Family Photography Business Flyer (1)

Svatební oznámení

Svatební oznámení je velmi důležité. Pozvaní hosté si již mohou udělat představu o Vaší svatbě.. Nevíte odkud začít? Nemůžete si ze všech vzorů a možností vybrat? Chtěli byste originální svatební…