Továrna na básně
Zpět na všechny články

Továrna na básně

veršovaný svatební proslov, oznámení nebo poděkování pro svatebčany

Blíží se Váš vysněný den, a tak ladíte všechny detaily, aby Vaše svatba byla nezapomenutelným a jedinečným zážitkem pro Vás a všechny pozvané hosty. Každá nevěsta si přeje, aby právě její svatba byla něčím výjimečná a aby atmosféra pohladila po duši i přítomné svatebčany.

Svatební proslovy a poděkování svatebčanům jsou sdělení, která pečlivě promýšlíme, abychom dobře vyjádřili své pocity a vzácnost svatebních okamžiků. V tomto článku Vám přinášíme tip na originální pojetí – řekněte to básní.

V projektu Továrna na básně se zabýváme tvorbou básní na míru pro různé příležitosti, a právě svatební básničky jsou naší doménou. Svatební proslov může být v režii svědka, rodičů, ale i samotných novomanželů. Tak, či tak umíme sestavit veršovaný proslov, který vhodnou skladbou slov a výběrem rýmů přesně vyjádří, co má dotyčný na srdci. Báseň je elegantní a emotivní forma sdělení, ve které můžeme dojmout k slzám, ale i rozesmát.

Stejně tak si novomanžele více a více oblíbili báseň jako poděkování pro svatebčany. Mnoho nevěst připravuje originální dárky, kterými obdaruje přítomné hosty. V básni jim můžete sdělit, co pro Vás znamenají oni a jejich účast na Vaší svatbě. Toto poděkování se z mysli hostů jen tak nevytratí, odnesou si ho domů třeba ve skleněné lahvičce s korkovým uzávěrem zdobené stuhou.

Nebo si lámete hlavu, jak připravit originální svatební oznámení nebo třeba text do svatebních novin? Řekněte to básní, my Vám s tím pomůžeme. Najdete nás na www.tovarnanabasne.cz nebo nám rovnou napište na tovarnanabasne@gmail.com, jsme také na Facebooku neboInstagramu. Básníme rádi, pečlivě a s láskou.

Jako ukázku Vám přikládáme báseň, která je svatebním proslovem otce nevěsty. Tatínek nevěsty nám zaslal informace, které by měly v básni zaznít, řekl nám něco o nevěstě i o ženichovi. Výsledek může vypadat takto.

Výjimečná je tato chvíle,


dnešní den má odstín bílé,

své „ano“ jste si přišli říci


v Pardubicích na radnici.

Já jako otec měl jsem čest


k oltáři svou dceru vést,


Hanka štěstím dneska září,


to zastavilo moje stáří.

Petra pro život si vybrala,


její krásná tvář ho dostala.


Petr je muž hodný, vlídný,


jako otec jsem teď klidný.

Kdeže jejich láska vzplanula?


To, když plachetnice vyplula


tehdá s kamarády na výletě,


pár let zpátky, tenkrát v létě.

Tak stalo se, že naše Hana,


pošty vedoucí je právě vdaná


a za životního parťáka


má teď veselého ajtáka.

Petr hardware umí opravit,


kód lásky uměl nastavit,


kdyby vztahu někdo rušil mír,


tomu bez problémů pošle vir.

Hana zbraň má, kdyby přišel ruch,


pošle dopis, co má rudý pruh,


vždyť jen láska jejich úrovní,


má i svoji známku poštovní.

A jejich záliby se krásně snoubí,


Hana kromě knih čte v duši hloubi


a oba chrání štíty kovové,


když Petr dělá sporty bojové.Tak přeji Vám, ať Vaše láska


intenzitou ve švech praská


a ať jste spolu navždy šťastní,


ať víra v druhém je Vám vlastní.

Dneska užijte si Váš den velký,


kdy muž drží ruku své manželky,


a tak to bude napořád,


hodně štěstí, mám Vás rád.

Nejnovější články

SA-article-image

Catering na svatbu – 15 tipů, jak správně vybrat svatební catering

Pokud se chystáte na svatbu, jednou z nejdůležitějších částí plánování je výběr správného cateringu. Ale jak vybrat ten pravý catering, který splní všechna vaše očekávání? Jaké jsou klíčové aspekty,…

SA-article-image

Harmonogram svatebního dne: Naplánujte svůj velký den bez stresu

Kdo z nás by nechtěl, aby jeho svatební den byl dokonalý? Ačkoli je to náročné, je to zcela dosažitelné. Jeden z klíčů k úspěchu je dobře naplánovaný harmonogram svatebního dne. Co to je a jak to…

SA-article-image

Svatební proslov – tipy, rady a vzorový proslov

Gratulujeme! Právě jste byli požádáni, abyste přednesli proslov na svatbě. Je to velká čest, ale zároveň může být také zdrojem stresu, obzvlášť pokud jste nikdy neřečnil na takové události. Nemusíte…