Svatba v zimě nebo podzimní svatba? Proč vyjde mnohem levněji!
Zpět na všechny články

Svatba v zimě nebo podzimní svatba? Proč vyjde mnohem levněji!

Proč byste měli vůbec zvážit svatbu v zimě? Co je na zimní svatbě to nejkrásnější a jaké výhody plynou z toho, že si řeknete své “ano” mimo hlavní sezónu? Co vás čeká a nemine i při podzimní nebo zimní svatbě, co je třeba zvážit a na co si dát pozor? A jaké jsou hlavní nevýhody svatby v doposud méně oblíbených měsících?

Jaké jsou hlavní výhody zimní svatby?

Hlavní svatební sezona je v červnu, srpnu a září, oblíbené měsíce jsou ale i duben a květen. Nejméně populární jsou kvůli počasí měsíce leden, únor a březen. Od toho se odvíjí také ceny za svatební obřad a hostinu. Podzimní a zimní svatba, respektive obřad i hostina, je levnější a vybírat si můžete z více volných termínů.

Během zimy mají svatebčané (především nevěsta) navíc větší výběr z šatů, obleků i bot. Ale co je nejdůležitější, svatba v zimě má své kouzlo a jedná se o specifickou cestu za romantikou.

Co vás čeká a nemine i při podzimní nebo zimní svatbě

Během minulého roku si ve svatební sezoně řeklo své “ano” rekordní množství snoubenců. Sehnat místo, termín, volné svatební šaty a fotografa se tak stává velký problém. Ano, i na podzimní i zimní svatby musíte zajistit fotografa, což bude ale daleko jednodušší, neboť fotografové a kameramani nebudou mít mimo sezonu tolik práce.

Koupě prstenů, sestavení svatebního menu, uspořádání zasedacího pořádku, tisk a rozeslání svatebních oznámení, koupě kytice pro nevěstu i matky, výzdobě ani výběru svědků se nevyhnete, ať už se jedná o sezonu či nikoliv. Všichni poskytovatelé služeb nicméně budou z vaší zimní svatby nadšení, protože v tomto období není moc práce.

Svatební výzdoba a šaty? Vyhrajte si s nimi!

V hlavní sezoně všichni hosté, a nejvíc samozřejmě svatebčané, očekávají slunečné počasí. Opak je pak nemile překvapí. V zimě ale počítáte se vším. Stačí si vybrat vhodné oblečení i místo na obřad či hostinu a nechat se překvapit, zda se k vaší oslavě přidají i vločky a sníh, nebo “jen” vůně jehličí.

Nezapomeňte vše uzpůsobit zimní svatbě. Bílé šaty vám rozhodně nechceme odepřít. Nejlepší volbou budou dlouhé bílé šaty z teplejších materiálů, doplněné o dlouhý rukáv a ochranu před třeskutým mrazem, tedy teplé punčocháče nebo oblek z pevnějšího i silnějšího materiálu jako je například sametové sako a pro obě pohlaví pak pořádná obuv. Ideálním doplňkem je kožíšek, svetřík, přehoz či kabátek.

Svatební kytice se bude krásně vyjímat v teplých barvách, jako je růžová či oranžová. Svatební výzdoba zimní či podzimní svatby je radost. Existuje tolik krásných a romantických prvků zimní výzdoby.

Stříbrná, zlatá, bílá a mnohé odstíny modré barvy doplněné o motivy zimy udělají váš den nezapomenutelným a originálním. Námět celé svatby přitom zabudujte do oslavy již od počátku. Svatební oznámení stylizujte do zimních motivů a použijte také materiály spojené s chladnějším obdobím (od cukroví, jehličí, šišek, sněhuláků až po vločky a rampouchy).

Ke svatbě v zimě patří krb!

Ještě důležitější, než svatební výzdoba, je výběr místa. Abyste se cítili dobře, teple se oblečte a vyberte si místo ideálně s krbem i teplými zdmi. Ujistěte se, že tam hostům nebude zima, že je možné místnost vytopit a zároveň všechny upozorněte, aby se teple oblékli. Nic nezkazíte ani tím, když bude mít každý host možnost zabalit se do teplé deky.

Pro mnohé je zima lákadlem s kouzelným potenciálem. A ještě aby ne! Ideálním místem tak bývají příjemné chatky v horách nebo horské hotely. Zvážit můžete ale také statek, farmu na venkově, blízký zámek. Vyberte si ten s excelentní obsluhou a výborným jídlem.

Jaké jsou hlavní nevýhody svatby v zimě či podzimní svatby?

Nebudeme vám mazat med kolem úst. I zimní svatba má své nevýhody. Je třeba počítat s nepředvídatelným počasím a mít několik záložních plánů. Krásně zasněžený kopec může být naopak plný bláta. I kvůli dopravě a problémům s ní spojené se plno svatebčanů rozhodne pro termín v sezoně. Mějte na paměti, že v zimních měsících jsou dny mnohem kratší a stmívá se brzy.

Kromě výše zmíněného nás ale nic nenapadá a na zimní svatbě vidíme jen samá pozitiva.

Nejnovější články

image1

Žádost o ruku

Žádost o ruku je jednou z nejdůležitějších chvil v životě. Je to okamžik, kdy se jeden člověk zavazuje k tomu, že bude s druhým trávit zbytek života. Ačkoliv je žádost o ruku tradičně vnímána jako…

279060808_4948989061864001_8003737462563698309_n

Svatební veletrh Vysočina 2022

Srdečně Vás zveme na 2. ročník právě připravovaného Sva­tebního veletrhu Vysočina, který proběhne 4. a 5. listopadu 2022 v Kul­turním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.  Vezměte s sebou své rodiče,…

image15

Romantická přírodní svatba

Pokud obdivujete krásu přírody a chcete váš den prožít v romantickém obklopení přírody a intimní atmosféry, pak je tento styl/téma svatby to pravé pro Vás.