Svatební trendy roku 2018
Zpět na všechny články

Svatební trendy roku 2018

Nový rok, nová svatební sezóna, nové trendy. I když je svatba velmi tradiční událostí, každý rok se objevují originální nápady a styly, které působí na smysly budoucích nevěst. Ta tam jsou časy, kdy každá nevěsta a svatba vypadala stejně. V této době máme úžasnou svobodu uspořádat si svatební den přesně podle svých přání a představ.

I když některé nevěsty preferují tradice a zůstávají věrné jednoduché klasice, stále zbývá spousta odvážných žen, které chtějí vyjádřit svou osobnost a využívají k tomu právě nové trendy. A jaké novinky se objevují tuto sezónu? Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější, čím bychom vás mohli inspirovat.

Zelená je v módě

Jste milovnicí přírody a všeho zeleného? Máte rádi jednoduchost a minimalismus a nejraději byste si uspořádala svatbu ve stylu deštného pralesa? Žádný problém. Rok 2018 přímo volá po návratu k přírodě. Eukalyptus, palmové listy, kapradí a neodolatelné sukulenty. Proměňte svou svatbu v zelenou oázu klidu. Pokud máte omezený rozpočet, je pro vás svatba v zelené skvělá volba. Najděte si zahradu, kde roste třeba břečťan. Může výborně posloužit jako ozdoba svatební tabule. Stačí použít už jen svíčky a jednoduchá dokonalost je na světě. Nebojte se použít i bylinky v květináčích.

Moderní geometrické tvary a terária

Velkým hitem a neodolatelným detailem svatební tabule jsou definitivně terária různých tvarů a velikostí. Můžou sloužit jako doplněk k vázičkám podobného stylu. Umístěte do nich třeba svíčky nebo drobná světélka. Nebo z nich naopak vytvořte dominantu celé tabule a použijte je pro různá květinová aranžmá. Nádherně se v nich vyjímají třeba orchideje. Také je můžete vyložit drobnými kamínky a přidat sukulenty či mech.

Obřadní místa různých tvarů

Geometrické tvary se neobjevují jen jako ozdoba svatební tabule, ale do obliby se dostávají i jako obřadní místa. Vzdejte se klasického svatebního oblouku a nahraďte ho ozdobenou bránou ve tvaru trianglu nebo obrovského kruhu. Doplňte ho malým perským kobercem po babičce, lucernou a uvidíte, že získáte opravdu originální místo pro váš obřad.

Závěsné dekorace nad stůl

Pokud chcete dopřát hostům dostatek prostoru, použijte na stůl minimum váziček s květinami a místo toho je spusťte dolů ze stropu. Získáte tak útulný květinový koberec přímo nad vašimi hlavami. Použijte palmové listy, přidejte žárovky a budete si připadat jak v tropické džungli. Nebo zavěste mezi květy lucerny a jiné ozdoby, a vytvořte si tak zámeckou atmosféru.

Balónky

Balónky jsou zpět. Pinterest ukazuje 86% hledatelnost. Nové trendy kombinují balónky s květinami. Používají se třeba na výzdobu obřadního místa. Nebo z nich můžete vytvořit celou balónkovou stěnu, třeba za sladkým barem. Vyzdobit jimi můžete i taneční parket a vytvořit tak oddělený prostor.

Tmavé barvy a detaily

Rozhodně už není nutností mít na svatbě převahu bílé nebo pastelových barev. V poslední době se dostává do obliby použití tmavých a temných detailů. V kombinaci se zlatou dokážou vytvořit velmi elegantní atmosféru. Fotky v těchto tónech vypadají báječně a nám se tento trend velmi líbí. Na své si přijdou i milovníci výrazných květin burgundské, nebo temně fialové barvy. Samozřejmě nemusíte mít temnou celou svatbu. Stačí použít pár detailů. Jmenovky a menu, svíčky, svatební dort, nebo třeba tmavý detail na šatech nevěsty. To vše postačí, aby celá vaše svatba získala gotický nádech.

Transparentnost a kaligrafie

Kaligrafie neboli krasopis se začala objevovat už v roce 2017. Některé nevěsty se dokonce rozhodly navštěvovat kurzy krasopisu, aby si mohly vytvořit některé dekorace samy. A letos tento trend ještě stoupá. Když se k němu přidá ještě pojem transparentnost, vznikne vám velmi moderní a vzdušné pojetí svatby. Transparentní si můžete vytvořit například svatební menu, uvítací a sdělovací tabule, nebo nádherně vypadají průhledné židle. V kombinaci právě se zelenou barvou zajistí moderní a svěží svatbu. Nám se tento trend moc líbí.

Nejnovější články

image1

Žádost o ruku

Žádost o ruku je jednou z nejdůležitějších chvil v životě. Je to okamžik, kdy se jeden člověk zavazuje k tomu, že bude s druhým trávit zbytek života. Ačkoliv je žádost o ruku tradičně vnímána jako…

279060808_4948989061864001_8003737462563698309_n

Svatební veletrh Vysočina 2022

Srdečně Vás zveme na 2. ročník právě připravovaného Sva­tebního veletrhu Vysočina, který proběhne 4. a 5. listopadu 2022 v Kul­turním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.  Vezměte s sebou své rodiče,…

image15

Romantická přírodní svatba

Pokud obdivujete krásu přírody a chcete váš den prožít v romantickém obklopení přírody a intimní atmosféry, pak je tento styl/téma svatby to pravé pro Vás.