Místo na svatební obřad i hostinu

Penzion Kovárna

Olomoucký kraj | Horní Lipová

Celková kapacita 80 osob

Poskytuje ubytování Ano

Se zahradou Ano

Kapacita na hostinu 80 osob

Kapacita na raut 100 osob

Hledáte místo pro romantickou svatbu, rodinné posezení či setkání s přáteli? Místo s duší obklopené krásnou přírodou? Pokud ano, tak v Lipové-lázních je pro vás přímo stvořený penzion Kovárna. Najdete tam nejen stylové ubytování, špičkovou gastronomii a nevšední prostory, ale i milé majitele a rodinnou atmosféru.

„Ve stodole na Kovárně umíme udělat svatby pro 60 až 80 osob. Nabízíme oddání na louce nebo v objektu bývalé stodoly. Tam můžeme připravit i svatební hostinu. Zajistíme kompletní svatby na klíč,“ uvedl majitel Josef Sekula. Variabilně, podle zájmu snoubenců, umí zajistit malé, střední i větší svatby a další akce. Areál je i proto stále oblíbenější právě mezi budoucími manželskými páry hledajícími netradiční místo pro svůj svatební den. Kámen, dřevo a kov – to jsou dominantní prvky centrálního objektu, který vznikl přestavbou bývalé kovárny z 18. století. Kovárna přirozeně skloubila atmosféru tradičního kovářského řemesla se špičkovou kuchyní a pohodou rodinného podniku. Kováři a jejich um jsou motivem přítomným na každém kroku. Ve zdařile zrekonstruovaném prostoru, ve kterém se kováři nad výhní skláněli ještě před začátkem 2. světové války, ochutnáte jídla připravovaná s fantazií a pokud možno z regionálních surovin.

Kovárna boduje i mezi odborníky. Mimo jiné ji ve své knize „Výlety s gastromapou 555“ ocenil i autor populární Gastromapy Lukáš Hejlík. Josef Sekula se loni stal Osobností cestovního ruchu v cenách hejtmana Olomouckého kraje. A to není zdaleka všechno!

Areál v roce 2017 dostal cenu za nejlepší gastronomické zařízení Olomouckého kraje a má i certifikát Czech Specials. Pro zájemce kromě kvalitního jídla mají Sekulovi připravené ubytování v penzionu Kovárna a ve vile Růžovka. Kousek od ní v zimě najdete i lyžařský vlek a běžkařské trasy. V létě využijte trailcentrum Lipovské stezky. Neváhejte, na Kovárně se vám bude líbit!

Svatební místa v okolí