Cífkův statek

Svatební místo

venkovský statek v Národopisném muzeu

Místo pro svatební obřad Třebíz
Poslat nezávaznou poptávku, nebo otázky
  • Poskytuje ubytování: Ne
  • Místo se zahradou: Ano

Svatební obřady v Národopisném muzeu Třebíz

Nabízíme pronájem prostor v malebném prostředí rozlehlé venkovské lidové usedlosti (tzv. Cífkův statek) založené na konci 16. století. Původní obytný a hospodářský areál s převážně barokními a klasicistními prvky situovaný na historické návsi s rybníkem je jednou z nejcennějších stavebních památek svého druhu v rámci celého Středočeského kraje. Vedle akcí muzea je využíván mj. pro filmová natáčení (pohádky, seriál První republika aj.). Obřady je možné pořádat přímo na prostorném travnatém dvoře nebo uvnitř v tzv. šenkovně v obytné části Cífkova statku.

Poplatek za pronájem statku k svatebnímu obřadu je 3 000 Kč.

Na návsi je možné využít také služeb blízkého Hotelu Pod Sluncem s restaurací a palírnou.

Dominantní objekt třebízského skanzenu. Jádro usedlosti pochází z 16. století. Na Cífkově statku se natáčelo několik filmů, seriálů a pohádek, například První republika nebo Nejkrásnější hádanka.

Výstavný statek s hospodářskými budovami kolem dvora. Barokní štít a klenutá brána tvoří výraznou dominantu návsi. Jádro usedlosti je z konce 16. století. Zachovány jsou pozdně gotické portály a kamenné ostění okénka na špýchaře. V přízemí obytné části domu je zachována šenkovna a černá kuchyně, připomíná dobu stavby kamenné silnice v 18. století, kdy majitel statku získal právo šenku. V patře je interiér „parádního“ pokoje. Ostatní prostory se využívají jako výstavní místnosti.

Svatební atlas doporučuje: (4 z 5)

Podobná svatební místa

Dvůr Perlová voda

Kostelec nad Ohří

Dvůr Perlová voda

TK Kněževes

Kněževes

TK Kněževes

vše na jednom místě

Hejtmanský dvůr

Slaný

Hejtmanský dvůr

čtyřhvězdičkový hotel ve středu města

Dědkův mlýn

Unhošť

Dědkův mlýn

Romantický vodní mlýn s řemeslným pivovarem